DIVADELNÉ PRÁZDNINY

Milí priatelia Divadla komédie!

Tretiu divadelnú sezónu zavŕšilo Divadlo komédie posledným predstavením 27. júna, v nádherných priestoroch nádvoria kaštieľa v Gbeľanoch. A to 77. reprízou predstavenia Klimaktérium. Chcem sa touto cestou poďakovať všetkým divákom za priazeň, potlesk, smiech, srdečné reakcie a pochvalné slová po všetkých predstaveniach nášho divadla.

A takisto sa chcem poďakovať aj mojim kolegom hercom a kolegyniam herečkám, všetkým spolupracovníkom Divadla komédie, technickým zložkám a aj organizačnému zázemiu nášho divadla za skvelé výkony, nasadenie a nadšenie, za profesionálne odvedenú prácu počas celej divadelnej sezóny. Poďakovanie patrí aj naším partnerom, vedeniu a zamestnancom Domu kultúry Ružinov, predstaviteľom mestskej časti Ružinov, riaditeľom a kultúrnym pracovníkom v domoch kultúry v mnohých mestách Slovenska za ich ústretovosť a odhodlanie prinášať ľuďom – svojím občanom – kus dobrej nálady a kvalitnú divadelnú tvorbu. A tu je zopár súhrnných faktov a čísiel:

Divadlo komédie v divadelnej sezóne 2018/2019 odpremiérovalo dva nové tituly: komédiu s pesničkami KLIMAKTÉRIUM a čo? a komédiu o partnerských vzťahoch VTÁK. Oba v celoslovenskej premiére.

Pripojili sa k ďalším trom titulom v našom repertoári: k manželskej komédii HORÚCA SPRCHA, komornému muzikálu LETNÁ NOC a k rozprávke s pesničkami TUČNIAKY.

Počas uplynulých desiatich mesiacov sme sa s divákmi stretávali takmer vo všetkých kútoch Slovenska. V Senici, Liptovskom Mikuláši, Trenčíne, Čadci, Poprade, Trstenej, Banskej Bystrici, Žiline, Ivanke pri Dunaji, Trnave, Bojniciach, Zvolene, Spišskej Novej Vsi, Lučenci, Púchove, Leviciach, Topoľčanoch, Nitre, Zavare, Levoči, Kežmarku, Považskej Bystrici, Pezinku, Nových Zámkoch, Dolnom Kubíne, Ružomberku, Košiciach, Martine, Brezne, Prešove, Senci, Šali, Nemšovej, Svite, Gbeľanoch, Kozárovciach, Tomášove, Tornali, Detve, Liptovskom Hrádku, Turčianskych Tepliciach, Tvrdošíne, Dubnici nad Váhom, Rimavskej Sobote, Kysuckom Novom Meste, Krompachoch.

V mnohých mestách nás mohli diváci pre veľký úspech a záujem vidieť aj opakovane.

V Bratislave sme pravidelne hrali na našej domovskej scéne: v Dome kultúry Ružinov CULTUS – v mestskej časti Ružinov. S predstavením Letná noc sme sa predstavili na jubilejnom 30. ročníku festivalu Víkend atraktívneho divadla vo Zvolene.

Spolu sme za uplynulú divadelnú sezónu odohrali 118 predstavení.

Tešili sme sa z vašej pozitívnej energie, ktorú sme sa vám snažili čo najviac rozdať!

Ak ste nás ešte „u vás“ nemali, stačí sa na nás obrátiť. Telefonicky: 0911 / 313 847 alebo e-mailom: keratova@gmail.com.

Mnohé kolektívy (jednoty dôchodcov, učiteľské zbory, zamestnanecké skupiny, školy) si mohli objednať väčšie množstvo vstupeniek formou hromadnej objednávky; formou platby faktúrou. Rezervácie na tých istých kontaktoch.

Samozrejme, že ani v lete nezaháľame… Už teraz sa môžete tešiť na septembrovú premiéru Divadla komédie – akúsi odpoveď na predstavenie Klimaktérium – na „chlapskú“ komédiu s pesničkami PANIKÁRI. Vstupenky sú už v predaji v sieti TICKETPORTAL.

Želáme všetkým divákom, priateľom a kolegom pekné a pohodové leto.

A dovidenia v septembri!

za Divadlo komédie: Svetozár Sprušanský

umelecký riaditeľ a režisér